orteza na biodro łódź

Ortezy stawu biodrowego

Orteza biodra jest istotna przy wrodzonej dysplazji bioder, zwichnięciach czy obniżonym napięciu mięśniowym. Oferujemy również ortezy ułatwiające rekonwalescencję po zabiegach operacyjnych stawu biodrowego i endoprotezoplastyce. Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego są coraz częściej diagnozowanym schorzeniem. W wyniku upadku osłabiony staw jest bardzo podatny na nadwyrężenia, pęknięcia i złamania. Ortezy stawu biodrowego odciążają, chronią staw przed uszkodzeniami oraz zapewniają odpowiednie warunki do regeneacji po zabiegach operacyjnych. Zaawansowana orteza może również pełnić niektóre funkcje i ułatwiać ruch w stawie. Oferujemy kilka rodzajów ortez na biodra, wykonanych w sposób z dbałością o każdy szczegół.

Dobrze dobraną ortezę stawu biodrowego musi cechować przede wszystkim wygoda. Nasze ortezy wykonane są z elastycznego, miękkiego i oddychającego materiału. Orteza stawu biodrowego nie tylko stabilizuje uszkodzone miejsce, ale też redukuje ból i obrzęk.

uszkodzenia stawu biodrowego

Uszkodzenia stawu biodrowego

Stawu biodrowego zbudowany jest jest z głowy kości udowej oraz panewki w kości miednicznej. Do uszkodzenia najczęściej dochodzi w wyniku upadku. Szczególnie narażeni są pacjenci cierpiący na osteoporozę i zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Standardowo podczas upadku dochodzi do pęknięcia lub złamania szyjki kości udowej. Często dochodzi również do nadwyrężenia lub naciągnięcia włókien mięśniowych, ścięgien i więzadeł przy gwałtownym dynamicznym ruchu. Dolegliwości mogą wystąpić również przy stanie zapalnym kaletek, który powstaje przy długotrwałym nadmiernym obciążeniu. Częstą diagnozą, którą mogą usłyszeć pacjenci od ortopedy jest również uszkodzony obrąbek stawu. Przyczyną wzmożonych dolegliwości bólowy i utraty funkcji może również być dysplazja i zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Uszkodzenia nie zawsze wymagają zakupu ortezy stawu biodrowego. Na wyroby ortopedyczne pacjent powinien zdecydować się przede wszystkim po zabiegach operacyjnych, przede wszystkim po endoprotezoplastyce (wszczepieniu endoprotezy).



Najczęstsze urazy kolana


Zwichnięcie rzepki - w tym urazie rzepka zmienia swoje położenie (najczęściej w kierunku bocznym). Konsewkencją tego uszkodzenia jest niestabilność rzepki i zwiększone ryzyko pogłębienia uszkodzenia i ponownych kontuzji. Rzepka często wraca do fizjologicznego stanu samoistnie, jednakże ponowne urazy zwiększają ryzyko, że podczas jej zwichnięcia mogą oderwać się części stawowe. Taki stan wymaga już leczenia operacyjnego, ponieważ oderwane elementy mogą wędrować po stawie i mechanicznie go blokować. Aby zabezpieczyć się przed ponownymi uszkodzeniami wrato zaopatrzyć się w ortezę lub stabilizator stawu kolanowego.

Naderwanie więzadła pobocznego przyśrodkowego - to uszkodzenie manifestuje się bólem umiejscowionym po wewnętrznej stronie stawu kolanowego. Ból nasila się najczęściej podczas jego wyginania do środka. Każdy niewłaściwy ruch w stawie kolanowym powoduje mikrouszkodzenia i nadwyrężenia naderwanego więzadła. Orteza kolana jest niezbędnym komponentem w procesie rekonwalescencji po naderwaniu więzadła pobocznego.

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego - do zerwania prowadzi poważny skrętny uraz stawu kolanowego, podczas którego większośc pacjentów odczuwa istotne nieprzyjemne pękanie struktur wewnętrznych stawu. Uraz manifestuje się rozległymi dolegliwościami bólowymi stawu oraz niekiedy "uciekaniem" kolana. Przy zerwanym więzadle krzyżowym zawsze należy podjąć leczenie, ponieważ nieleczone zerwania więzadła krzyżowego prowadzi do niestabilności, która prędzej czy później prowadzi do pogłębienia uszkodzenia przy następnej kontuzji. Zerwane więzadło wymaga ortezy lub stabilizatora kolana, który zabezpieczy pacjenta przed ponowną kontuzją, która może być bardzo dotkliwa w skutkach.

Kontuzja łąkotek - w uszkodzeniu łakotki bocznej ból umiejscawia się po zewnętrznej stronie kolana, natomiast przy łąkotec przyśrodkowej źródł bólu lokalizuje się po wewnętrznej stronie stawu kolanowego. Dolegliwości bólowe są dotkliwe przy chodzeniu i kucaniu. Nieleczona dysfunkcyjna łąkotka niszczeje prowadząc do pogłębienia urazu. Ból nawraca z coraz większym natężeniem. Pogłębiające się uszkodzenia przyspieszają powstawanie zmian zwyrodnieniowych. Skrajnie uszkodzona łąkotka uniemożliwia całkowite wyprostowanie stawu z powodu jego mechanicznego zablokowania. Każdy uraz łąkotek wymaga wizytu u lekarza oraz zakupu ortezy na kolano wybranej przez specjalistę.