ortezy na nadgarstek Łódź
profesjonalne stabilizatory nadgarstka

Ortezy i stabilizatory nadgarstka

Orteza na nadgastek ogranicza ruchomość stawu nadgasrtkowego aby zapewnić złożonemu stawowi nadgarstkowemu warunki do regeneracji kości, sięgien i mięśni po urazie lub zabiegu operacyjnym. Ograniczenie ruchmości skutecznie niweluje dolegliwości bólowe. Oferujemy zarówno ortezy z ujęciem kciuka jak i bez. Dobrze dopasowana orteza nadgarstka umożliwia powrót do pełnej funkcjonalności bez dolegliwości bólowych w relatywnie szybkim tempie. Ostosowanie każdego motelu ortez powinno być kosultowane ze specjalistą

Stabilizator na nadgarstek wykonany jest z lżejszych i bardziej elastycznych materiałów. Jest dobrym rozwiązaniem profilaktycznym po świeżo wyleczonych urazach, zabiegach operacyjnych lub po zdjęciu gipsu. Polecamy go osobom narażonym na nadwyrężenia, nadmierne obciążenie, skręcenia, zapalenie ścięgien, dolegliwości ze strony chorób reumatycznych czy zmian zwyrodnieniowych. Stabilizator w pewnym stopniu usztywnia i ogranicza ruchmość delikatnego narażonego na urazy stawu podczas zwiększonej aktywności. Elastyczne stabilizatory nadgarstka nie ograniczają ruchów przy uprawianiu sportu oraz codziennych aktywnościach.

Oferujemy szeroki wybór modeli ortez i stabilizatorów nadgartka wiodących producentów. Nadgarstek jest stawem o skomplikowanej budowie. Tworzą go liczne drobne kosteczki, ścięgna i więzała. W przypadku jego urazu czy schorzenia odpowiednia dobrana orteza i rehabilitacja są kluczowe to odzyskania sprawności w stawie i dłoni.

Przykładowe ortezy/stabilizatory nadgarstka i dłoni










budowa nadgarstka

Charakterystyka nadgarstka

Nadgarstek zbudowany jest z ośmiu kości tworzących dwa szeregi: bliższy i dalszy. Nadgarstek nie ma ruchomości typowego stawu. Ruchy w jego obrębie zachodzą nie tylko między rzędami kości, lecz również pomiędzy każdą poszczególną kosteczką. Stabilizację i zespolenie nadgarstka w jeden staw zapewnia kompleks licznych więzadeł.
Złożoność nadgarstka czyni go niezwykle podatnym na mikrouszkodzenia, dlatego orteza lub stabilizator nadgarstka są niezwykle istotne w procesie pełnej rekonwalescencji. Zaniedbane niedoleczone uszkodzenia mogą skutkować ograniczeniem ruchomości oraz dotkliwymi dolegliwościami bólowymi w dłuższej perspektywie czasu.



Najczęstsze schorzenia nadgarstka


Zespół cieśni kanału nadgarstka - niewielkie kości budujące nadgarstek razem z otaczającymi je tkankami tworzą kanał nadgarstka. Nazwa została nadana, ponieważ otoczona struktura jest podobna do tunelu. Przez kanał nadgarstka biegnie nerw. Wskutek nadmiernej eksploatacji nadgarstka możę dojść do przeciążenia i obrzęku struktur w kanale i tym samym ucisku na nerw skutkującego dotkliwymi dolegliwościami bólowymi, kłuciem i drętwieniem palców.

Uszkodzenie kompleksu chrząstki trójkątnej - przyczyną uszkodzenia najczęściej jest uraz lub zmiany zwyrodnieniowe.

Złamanie kości łódeczkowatej - kość łódeczkowata jest punktem, w którym kumulują się przeciążenia z obydwu szeregow kości nadgarstka. Dlatego złamania kości łódeczkowatej stanowią blisko 80% wszystkich złamań. Najczęstszą przyczyną urazy jest gawłotwny upadek upadek na dłoń z wyprostowanym nadgarstkiem.

Złamanie nadgarstka - najczęstszą przyczyną jest upadek albo zgięcie grzbietowe nadgarstka. Ten typ urazy występuje częściej u pacjentów z przewlekłą osteoporozą.

Zespół kanału łokciowego - tutaj analogicznie jak w zespole cieśni kanału nadgarstka dochodzi do ucisku na nerw. Najczęstszą przyczyną jest pojawienie się patologicznych struktur w okolicy nerwu łokciowego. W wyniku ucisku dochodzi do drętwienia palca serdecznego i małego.